Company Logo

Kalendář

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Partneři klubu

loga partneri

Podpora města

 

   Šachový klub Karlovy Vary
   je podporován Statutárním
   městem Karlovy Vary.

    

Blahopřejeme

26 dub 2024;
Pokorný Filip
30 dub 2024;
Peter Pastierik

Podpora NSA

 

MSMT logotyp text RGB cz

 

ŠK Karlovy Vary00-spolecne foto


ŠK Karlovy Vary je pokračovatelem klubu TJ Slavia PS Karlovy Vary, který vznikl v roce 1970. Otci zakladateli byli mezinárodní rozhodčí FIDE Ing. Karel Koenigstein a Jaroslav Samek, jenž byl pak dalších téměř dvacet let hybnou pákou klubového dění. Činnost se soustředila do tří hlavních oblastí – soutěží družstev, výchovy mládeže a družebních styků.
Vrcholem snažení v soutěžích družstev bylo několikaleté působení v divizi Západočeského kraje. Připomeňme opory tehdejšího družstva – Z.Janoušek, J.Vokroj, P.Trojáček, V.Fujava, V.Vondra, V.Kolafa, D.Stejskal – které byly doplňovány dalšími z cca čtyřicetičlenné členské základny.


Výchova mládeže se opírala o činnost J.Hanzlíka, jehož trvalou zásluhou zůstane, že přivedl k šachu desítky dětí. Z těch, které u šachu zůstaly, připomeňme D.Procházku, D. Nového, J.Smrčku či P.Štádlera. Z těch, které nezůstaly, pak dva členy ze stovky nejbohatějších Čechů – J.Šmejce a J.Gernera. Družební styky byly omezeny na tehdejší NDR – dlouhodobé s Motorem Stralsund s každoročními výměnnými návštěvami a účastí na Ostseepokalu ve Stralsundu a krátkodobě také s Rotation Berlin.
Epizodou tohoto období bylo roční členství vm J.Lechtýnského v oddíle – ROH mateřského podniku nemělo pro poloprofesionální podmínky patřičné pochopení.


V roce 1994 vznikl sportovní klub Šachový klub Karlovy Vary jako pokračovatel tradic TJ Slavie. Členská základna se ustálila na cca 20 aktivních hráčích s pravidelnou účastí 2-3 družstev v krajských soutěžích.
Zlomem v historii oddílu se stal hromadný přestup DDM K.Vary v roce 2006. ŠK Karlovy Vary se tak stal největším oddílem v kraji. Podstatným způsobem se snížil hrozivě stoupající věkový průměr a kvantita se promítla do kvality – A družstvo vyhrálo krajský přebor a vybojovalo postup do 2.ligy, kde se však udrželo pouze jednu sezonu.

Klub každoročně pořádá turnaj OPEN Karlovy Vary, který je zároveň krajským přeborem ve všech kategoriích  a turnaj pro mládež Karlovarský čtyřlístek.

Aktuálně hraje A družstvo podruhé v historii 2. ligu, B družstvo krajský přebor a C družstvo krajskou soutěž.

Družstvo mládeže hraje 1. ligu mládeže.
Powered by Joomla!®. Valid XHTML and CSS.