Raimund Leiner

Podpora NSA

MSMT logotyp text RGB cz

IMG 20221023 WA0000

Mistrovství Čech mládeže v kategoriích HD12, HD14 a HD16 se hrálo od 22. do 29. října v Harrachově.

Pořadatelem byla Šachová škola pat a mat, z.s., hrálo se a většina účastníků byla ubytována v hotelu Fit Fun na okraji Harrachova.

V mistrovských soutěžích startovalo celkem 219 hráčů a hráček. Chlapci si postup na tento turnaj musí vybojovat v krajských přeborech, dívky mohou startovat bez omezení.

IMG 20221023 WA0003

Naše výprava byla čtyřčlenná: v kategorii do 12 let hráli Vojta Červinka a George Ugrenovich,

v kategorii do 14 let Jára Ugrenovich a Valeriya Zhivak.

Bylo jasné, že boj o čelní příčky bude tentokrát bez naší účasti, a tak byl turnaj především o sbírání dalších cenných zkušeností - 9 partií ve vážném tempu, příprava na partie a jejich rozbor, to by mělo být na dalších turnajích znát. A také jde o společně strávený čas a nové i nešachové zážitky.

Každá kategorie hrála samostatný turnaj švýcarským systémem na 9 kol, tempo hry bylo již tradičních 90 minut + 30 sekund na tah pro každého hráče.

IMG 20221023 WA0004   IMG 20221026 WA0002

Jára Ugrenovich, tento rok poprvé v kategorii HD14, byl nasazený jako 53. Obsadil 49. místo, 46. v rámci H14. Získal 3,5 bodu, po úvodních dvou prohrách se chytil a pravidelně střídal výhru, remízu  a prohru.

Valeriya Zhivak, také letos poprvé v kategorii HD14, skončila na 63. místě, o 1 místo lépe proti svému nasazení, a byla 10. mezi dívkami do 14 let. Uhrála 1,5 bodu.

IMG 20221027 WA0000   IMG 20221027 WA0003

Vojta Červinka byl v kategorii HD12 nasazený jako 52. Během turnaje bohužel onemocněl, předposlední kolo odehrál s horečkou a poslední kolo vůbec, a to ho jednoznačně připravilo o lepší umístění. Takto se ziskem 3 bodů skončil na 74. místě, 55. v H12.

George Ugrenovich v HD12 startoval jako přeborník mladší kategorie H10 a turnaj tak pro něj byl především přípravou na mistrovství Čech H10. Po 3 kolech měl 2 body, čímž vystoupal k příliš silným soupeřům, a pak postupně klesal, další výhru zaznamenal v 8. kole. Konečné 3 body znamenají 77. místo, 57. místo v rámci H12, čímž si proti svému nasazení (87.) o 10 míst polepšil.

IMG 20221028 WA0001

IMG 20221029 WA0000

IMG 20221029 WA0001

Výsledky HD12

Výsledky HD14

Během týdne bylo dost času i na nešachové aktivity: procházky po okolí například k Mumlavskému vodopádu, výlet do polské Jelenia Góry, návštěvu Sklárny Harrachov, bowling, bobovou dráhu...