Peter Pastierik

Podpora NSA

MSMT logotyp text RGB cz

Brunová MCR 092019 2

Ve dnech 21.- 22. září se ve Vyškově konalo Mistrovství České republiky juniorů a juniorek v rapid šachu pro rok 2019. Pořadatelem mistrovství byl Sportovní klub Vyškov a hrálo se ve vyškovském Společenském klubu v areálu kasáren Dědice.

Zúčastnilo se celkem 62 mladých vyznavačů královské hry a všech 6 kategorií (chlapci a dívky do 16, 18 a 20 let) hrálo jeden společný turnaj na 9 kol tempem hry 2x20 minut na partii + 5s/tah.

Celkové první místo v turnaji získal Jonáš Eret z ŠK Sokol Klatovy, který tak zároveň vyhrál kategorii do 20 let.

Nás ale nejvíce zajímala kategorie juniorek do 20 let, kde nás reprezentovala Blanka Brunová. V turnaji byla nasazená jako 11., mezi juniorkami byla 2. a patřila tak mezi kandidátky na medaile. Toto postavení plně potvrdila, když získala 5,5 bodu a skončila celkově 13. a 1. mezi dívkami, čímž se stala mistryní České republiky juniorek! O všem rozhodovalo až poslední kolo, ve kterém se v přímém souboji o titul utkala s Annou Vavřínkovou. Remíza v partii stačila na celkové vítězství na lepší pomocné hodnocení. Stejný počet bodů, ale nehorší pomocné hodnocení, měla i třetí v pořadí Olga Dvořáková, která poslední kolo vyhrála.