Podpora NSA

MSMT logotyp text RGB cz

Teplice1

aneb jsme 13. na mistrovství České republiky družstev v rapid šachu!

O víkendu 14. -15.9. se hrálo v Teplicích mistrovství  České republiky čtyřčlenných družstev v rapid šachu a bleskovém šachu.

V sobotu byl na programu 15 kolový bleskový turnaj hraný tempem 2x3 min.+2s./tah. Mezi 33 družstvy jsme byli 18. nasazení. Většinu turnaje jsme se drželi přibližně v polovině startovního pole, ale los posledního kola byl pro nás krutý - na 1. stole s vítězem turnaje. Celkový výsledek 7 výher a 8 proher znamenal konečné  20. místo. O síle turnaje svědčí i to, že Petr na 1.šachovnici potkal 3 velmistry a získal cenný skalp v podobě vítězství nad IM Kočiščákem (Elo 2515).

Nedělní rapid se hrál na 8 kol tempem 15 min. +5 s/tah. Počet družstev se zvýšil na 38 a my jsme byli 23. nasazení. Opět se hodně dařilo prvním dvěma šachovnicím - Péťa získal 6 bodů  a Tomáš 5,5 bodu (když zvýšil svoje skóre s úřadujícím mistrem ČR Lukášem Černouškem na 1,5-0,5, potkali se v rapidu i blesku). Zbylé šachovnice se naštěstí vždy ve vhodnou chvíli přidaly a pomohly k výhře 2,5-1,5 s Vyšehradem A a především k drtivému finiši - výhry 2,5-1,5 proti Teplicím B v 7. kole a 3-1 s Šachy Povrly v posledním 8. kole. Zisk 13 bodů  znamenal konečné 13. místo!

Odvezli jsme si i pár cen: Péťa byl nejlepším juniorem v rapidu, Věra nejlepší ženou v blickách a Jenda získal losovanou cenu za 13.místo na 3. šachovnici.

Oba turnaje vyhrála Moravská Slavia Brno.

Z našeho kraje se turnaje v rapidu zúčastnil ještě  Global Sokolov, který obsadil 34. místo.