Raimund Leiner

Podpora NSA

MSMT logotyp text RGB cz

MS Minsk

Ve dnech 16.-18. srpna se hrálo v běloruském Minsku MS dětí v rapid šachu a bleskovém šachu v kategoriích do 8, 10 a 12 let.

Z České republiky startovali 4 účastníci a z toho celá polovina byla z Karlových Varů - mezi 736 hráči a hráčkami z 35 zemí byli i Jára a Adrianka Kodetovi.

První dva dny byly na programu turnaje v rapid šachu hrané tempem 10 minut na partii + 5s/tah, poslední den bleskové turnaje s tempem hry 5 minut na partii+2s/tah (tedy rychlý rapid a pomalé blicky). Všechny turnaje se hrály na 9 kol.

Nejlepšího bodového výsledku dosáhl Jára v rapidu – se ziskem 5 bodů obsadil v kategorii chlapců do 12 let 67. místo, když byl ze 144 účastníků nasazený jako 83. Umístění v 1. polovině startovního pole je moc hezký výsledek!

Adrianka v kategorii dívek do 10 let v rapidu získala 3 body a skončila 75., čímž si také vylepšila své turnajové nasazení (83. z 93 účastnic).

V blickách se oba zhoršili – Jára získal 3,5 bodu a skončil 96., Adrianka 2,5 bodu a obsadila 78. místo.

Nejvzdálenějšího soupeře/soupeřku potkala Adrianka v rapidu – hráčku z Kuby. Jára zase i při tak velkém počtu účastníků narazil v obou turnajích na stejného soupeře z Francie.

Obrovského úspěchu dosáhl na mistrovství další český účastník Jirka Bouška, který MS v rapid šachu v kategorii do 8 let vyhrál!