Company Logo

Kalendář

June 2024
M T W T F S S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Nejbližší události

21 čvn 2024;
Klubové zakončení sezóny

Partneři klubu

loga partneri

Podpora města

 

   Šachový klub Karlovy Vary
   je podporován Statutárním
   městem Karlovy Vary.

    

Blahopřejeme

27 čvn 2024;
Jan Smrčka
02 čvc 2024;
Miroslav Veselovský

Podpora NSA

 

MSMT logotyp text RGB cz

 

Svůj poslední zápas této sezóny odehrálo áčko v Hroznětíně už jako jistý vítěz soutěže.

Rychle a hezky vyhrál Míra Wimmer, závěr partie si můžete prohlédnout na diagramu na závěr článku. U Tomáše Pazdery partie poměrně brzy dospěla do lepší střelcové koncovky a nakonec partii vyhrál v pěšcové koncovce. Peter Pastierik stál lépe, ale když se hra vyrovnala, domluvili se hráči na remíze. David Horáček získal kvalitu, pak se cesta k výhře po přechodu do dámské koncovky s pěšcem víc trochu zkomplikovala, ale po výměně dam už byla jasná. 3,5-0,5

Bohouš Vaněk hrál oboustranně útočnou partii, kde se ale nakonec radoval z výhry soupeř. Tomáš Lorenc obětoval kvalitu za iniciativu, soupeř ale přesnou hrou eliminoval hrozby a zaslouženě zvítězil. Partie Věry Lorencové skončila remízou v pozici s pěšcem méně a nejasnou kompenzací za něj. Standa Štola dohrával jako poslední, když uplatňoval výhodu figury za dva pěšce.  Vyhráli jsme 5:3.

 

Olympie Hroznětín

3 - 5

1

ŠK Karlovy Vary A

Soukup Jiří

2321

1 : 0

Lorenc Tomáš

2179

Mestl Martin

1918

0 : 1

Wimmer Miroslav

2146

Sýkora Robert

1802

½ : ½

Lorencová Věra

1920

Molnár Ladislav

1833

1 : 0

Vaněk Bohuslav

1866

Ornet Tomáš

1792

0 : 1

Pazdera Tomáš

1925

Hujsl Jan

1513

0 : 1

Horáček David

1906

Grieč Milan

1732

½ : ½

Pastierik Peter

1897

Fiala Rostislav

1400

0 : 1

Štola Stanislav

1827

 

partie Wimmer  

 

Wimmer - Mestl

18. Jc6 De8 19. Ve1 Je4 20. Sxe4 a černý se vzdal

nezabrání ztrátě figury na e7

 

  

 

 

 

 

V celé soutěži jsme jen jednou remizovali, všechny ostatní zápasy jsme vyhráli. Stali jsme se tak vítězi soutěže s náskokem 3 bodů na druhého v pořadí, Baník Habartov, a postoupili do 2. ligy!

Velký náskok na ostatní jsme měli i ve skóre. Paradoxně nejtěsnější výhru jsme zaznamenali proti poslednímu týmu tabulky.

Poř

Tým

Záp.

V

R

P

Body

Skóre

Výhry

1

ŠK Karlovy Vary A

10

9

1

0

28

56½

44

2

Baník Habartov

10

8

1

1

25

48½

36

3

KŠ Tietz D

10

7

1

2

22

51

40

4

Chemie Sokolov

10

5

2

3

17

40

21

5

Olympie Hroznětín

10

4

2

4

14

40½

23

6

TJ Tašovice

10

4

1

5

13

35

20

7

KŠ Tietz C

10

3

2

5

11

34

26

8

Valdštejn Cheb

10

2

3

5

9

37

18

9

TJ Ostrov

10

2

1

7

7

35

21

10

Sokol Teplá

10

2

1

7

7

31½

17

11

AVZO Františkovy Lázně

10

1

1

8

4

31

14

 

O postup se zasloužilo celkem 15 hráčů, kteří se do zápasů zapojili:

Šach.

Jméno

Rtg

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Body

Partie

Rtg prům.

1

Lorenc Tomáš

2179

1

1

1

0

½

½

½

1

½

0

6

10

2020

2

Wimmer Miroslav

2146

1

½

1

0

½

½

½

1

5

8

1912

3

Brunová Blanka

1990

1

1

1

3

3

1822

4

Srba Stanislav

1951

½

0

0,5

2

1902

5

Schmid Michael

1900

½

½

1

1

0

1

1

1

½

6,5

9

1854

6

Lorencová Věra

1920

1

½

1

1

½

1

1

1

1

½

8,5

10

1798

7

Vaněk Bohuslav

1866

0

½

0

0

0,5

4

1843

8

Pazdera Tomáš

1925

1

1

1

½

1

4,5

5

1766

9

Horáček David

1906

½

1

1

0

1

1

1

1

6,5

8

1712

10

Pastierik Peter

1897

1

1

1

½

3,5

4

1705

11

Sedněv Radek

1860

1

1

0

2

3

1758

13

Štola Stanislav

1827

½

1

½

1

1

1

½

½

1

7

9

1595

14

Klíma Václav

1813

½

0,5

1

1761

15

Košek Lubomír

1816

0

0

1

1818

20

Matějka Matyáš

1573

1

½

1

2,5

3

1605

 

 

 

 




Powered by Joomla!®. Valid XHTML and CSS.