Raimund Leiner

Podpora NSA

MSMT logotyp text RGB cz

20210623 233747

Sezóna začíná a zároveň končí... a mladí šachisté dostali v druhé polovině června dvě příležitosti si ještě před prázdninami zahrát šachový turnaj naživo. Tou první byl nedělní krajský přebor mládeže v rapid šachu, který se hrál v Chodově.

Ve 3 kategoriích se sešlo celkem 29 dětí ze 6 klubů Karlovarského kraje. Náš klub zastupovalo sedm hráčů a hráček, po dvou v kategoriích do 10 let a do 16 let a tři v kategorii do 14 let.

Nejlépe si vedla Adrianka Kodetová, která suverénně se ziskem 7 bodů ze 7 ovládla kategorii do 14 let. 5. místo se ziskem 3,5 bodu v této kategorii obsadil Jára Ugrenovich, Láďa Nykl uhrál 2,5 bodu a skončil 7.

20210623 003852

20210623 003657

20210623 003612

Další radost nám přinesla nejmladší kategorie do 10 let, kde Dianka Romanko při svém premiérovém startu vybojovala 2. místo se ziskem 5 bodů a vyhrála kategorii D10. Kromě zisku medailí a poháru jí určitě může těšit sice prohraná, ale povedená partie s vítězem turnaje, v které i s oboustranným minimem času na hodinách odmítala remízu a usilovala o výhru. Neztratil se ani George Ugrenovich, kterému 3 body stačily na 7. místo.

20210623 003457

Náročný a zajímavý turnaj sehrála kategorie do 14 let, kde jsme ale zůstali bez medaile - Jára Kodet se 4 body obsadil 5. místo, Péťa Mikoláš se stejným počtem bodů 7. místo.