Company Logo

Kalendář akcí

únor 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Nejbližší události

23 úno 2020
KP2: ŠK K.Vary B - Teplá

Přejeme k narozeninám

Žádné události

Partneři klubu

Untitled Document

Podpora města

 

   Šachový klub Karlovy Vary
   je podporován městem
   Karlovy Vary.

    

Podpora MŠMT

Untitled Document

MSMT logotyp text RGB cz

 

Stříbro z KP družstev mládeže

KPDM 2020 01

 

 

Čtyři družstva se utkala v magické datum 11.1. v Karlových Varech v krajském přeboru družstev mládeže. Pětičlenná družstva hrála tempem hry 40 minut na partii + 30 s/tah a soutěž se tak započítá na klasické národní elo.

Los nám přisoudil číslo čtyři, ale doufali jsme, že nebudeme tím, na koho zbyde toto umístění.

V prvním zápase jsme hráli s ŠK Spartak Chodov a prohráli jsme 1,5:3,5. Škoda, že nám na tuto partii chyběl jeden hráč základní sestavy a jeden další hráč nenašel hrací místnost, šance na zremizování zápasu by pak byla reálná. Poměrně brzy jsme prohráli na posledních dvou šachovnicích - pro oba dva naše hráče to byla jejich první partie na turnaji se zápisem a nedostatek zkušeností je v takovéto soutěži znát. Míra Bartoš sice chytil soupeři dámu, ale pak poztrácel materiál a Jára Ugrenovich se sice také držel, ale po vyšachovaní věže v koncovce těžkých figur už byl boj beznadějný. Pro oba to byla jejich první partie na turnaji se zápisem a nedostatek zkušeností je v takovéto soutěži znát. Do nadějné pozice se po horším začátku dostal i Filip Meduna, ale pak ztratil dámu. První dvě šachovnice už tak zápas zachránit nemohly, i když bodovaly – Jára získal materiál a vyhrál a Péťa udržel remízu v horší ale remízové věžové koncovce.

KPDM 2020 02

V druhém kole nás čekal ŠK Valdštejn Cheb, který byl sice jen ve čtyřech, ale bylo jasné, že půjde také o silného soupeře. A to se brzy potvrdilo. Šimon přehlédl mat a partie se nepovedla ani Járovi a prohrávali jsme 1:2. Naštěstí zbývající dva hráči své soupeře přehráli a dovedli své partie do vítězného konce – Filip posbíral materiál a Péťa také nejdříve získal figuru a po dalších ziscích a rozpadu pozice se soupeř vzdal. Vyhráli jsme tedy těsně 3:2.  

V posledním kole se hrál zápas KŠ Tietz, který rozhodoval o konečném druhém nebo třetím místě. Měli jsme horší skóre, a proto nám nestačila remíza, ale potřebovali jsme zápas vyhrát. Jako první skončila partie na 1. šachovnici, kde remizoval v lepší pozici Péťa, což byl vzhledem k síle soupeře a pozicím na ostatních šachovnicích důležitý půlbod. Šimon získal dámu a po postupné výměně figur se soupeř musel vzdát. Jára získal postupně dvě figury a v koncovce už tak také nebylo o co hrát. Soupeř pak snížil na 2,5:1,5 po naší prohře na poslední šachovnici – Jára ml. vydržel do vyrovnané věžové koncovky, ale v ní zvolil špatný plán a nechal si posbírat rozhodující pěšce. Poslední dohrával Filip, který získal figuru, kterou pak sice soupeři vrátil, ale s tím, že hráli věžovou koncovku s asi 4 pěšci víc, v které bezpečně pěšce dovedl do dámy. Vyhráli jsme 3,5:1,5 a obsadili v přeboru konečné 2. místo.

Sousední zápas Spartaku Chodov s Chebem skončil remízou, což potvrdilo vyrovnanost přítomných družstev, ale již to nemohlo nic změnit na konečném pořadí na 1. a 4. místě.

KPDM 2020 03KPDM 2020 04 

 

Konečné pořadí:

  1. ŠK Spartak Chodov 7 bodů
  2. ŠK Karlovy Vary 6 bodů
  3. KŠ Tietz 3 body
  4. ŠK Valdštejn Cheb 1 bod

Výsledky našich hráčů: Špička 2 body, Kodet 2 body, Pastierik 1 bod, Meduna 2 body, Bartoš ½, Ugrenovich ½.

 

KPDM 2020 spolecna KPDM 2020 spolecna2 
Powered by Joomla!®. Valid XHTML and CSS.