Company Logo

Kalendář akcí

srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Nejbližší události

Žádné události

Přejeme k narozeninám

11 srp 2020
Ian Moura de Andrade
21 srp 2020
Věra Lorencová

Partneři klubu

Untitled Document

Podpora města

 

   Šachový klub Karlovy Vary
   je podporován městem
   Karlovy Vary.

    

Podpora MŠMT

Untitled Document

MSMT logotyp text RGB cz

 

Stříbro z KP družstev mládeže

KPDM 2020 01

 

 

Čtyři družstva se utkala v magické datum 11.1. v Karlových Varech v krajském přeboru družstev mládeže. Pětičlenná družstva hrála tempem hry 40 minut na partii + 30 s/tah a soutěž se tak započítá na klasické národní elo.

Los nám přisoudil číslo čtyři, ale doufali jsme, že nebudeme tím, na koho zbyde toto umístění.

V prvním zápase jsme hráli s ŠK Spartak Chodov a prohráli jsme 1,5:3,5. Škoda, že nám na tuto partii chyběl jeden hráč základní sestavy a jeden další hráč nenašel hrací místnost, šance na zremizování zápasu by pak byla reálná. Poměrně brzy jsme prohráli na posledních dvou šachovnicích - pro oba dva naše hráče to byla jejich první partie na turnaji se zápisem a nedostatek zkušeností je v takovéto soutěži znát. Míra Bartoš sice chytil soupeři dámu, ale pak poztrácel materiál a Jára Ugrenovich se sice také držel, ale po vyšachovaní věže v koncovce těžkých figur už byl boj beznadějný. Pro oba to byla jejich první partie na turnaji se zápisem a nedostatek zkušeností je v takovéto soutěži znát. Do nadějné pozice se po horším začátku dostal i Filip Meduna, ale pak ztratil dámu. První dvě šachovnice už tak zápas zachránit nemohly, i když bodovaly – Jára získal materiál a vyhrál a Péťa udržel remízu v horší ale remízové věžové koncovce.

KPDM 2020 02

V druhém kole nás čekal ŠK Valdštejn Cheb, který byl sice jen ve čtyřech, ale bylo jasné, že půjde také o silného soupeře. A to se brzy potvrdilo. Šimon přehlédl mat a partie se nepovedla ani Járovi a prohrávali jsme 1:2. Naštěstí zbývající dva hráči své soupeře přehráli a dovedli své partie do vítězného konce – Filip posbíral materiál a Péťa také nejdříve získal figuru a po dalších ziscích a rozpadu pozice se soupeř vzdal. Vyhráli jsme tedy těsně 3:2.  

V posledním kole se hrál zápas KŠ Tietz, který rozhodoval o konečném druhém nebo třetím místě. Měli jsme horší skóre, a proto nám nestačila remíza, ale potřebovali jsme zápas vyhrát. Jako první skončila partie na 1. šachovnici, kde remizoval v lepší pozici Péťa, což byl vzhledem k síle soupeře a pozicím na ostatních šachovnicích důležitý půlbod. Šimon získal dámu a po postupné výměně figur se soupeř musel vzdát. Jára získal postupně dvě figury a v koncovce už tak také nebylo o co hrát. Soupeř pak snížil na 2,5:1,5 po naší prohře na poslední šachovnici – Jára ml. vydržel do vyrovnané věžové koncovky, ale v ní zvolil špatný plán a nechal si posbírat rozhodující pěšce. Poslední dohrával Filip, který získal figuru, kterou pak sice soupeři vrátil, ale s tím, že hráli věžovou koncovku s asi 4 pěšci víc, v které bezpečně pěšce dovedl do dámy. Vyhráli jsme 3,5:1,5 a obsadili v přeboru konečné 2. místo.

Sousední zápas Spartaku Chodov s Chebem skončil remízou, což potvrdilo vyrovnanost přítomných družstev, ale již to nemohlo nic změnit na konečném pořadí na 1. a 4. místě.

KPDM 2020 03KPDM 2020 04 

 

Konečné pořadí:

  1. ŠK Spartak Chodov 7 bodů
  2. ŠK Karlovy Vary 6 bodů
  3. KŠ Tietz 3 body
  4. ŠK Valdštejn Cheb 1 bod

Výsledky našich hráčů: Špička 2 body, Kodet 2 body, Pastierik 1 bod, Meduna 2 body, Bartoš ½, Ugrenovich ½.

 

KPDM 2020 spolecna KPDM 2020 spolecna2 
Powered by Joomla!®. Valid XHTML and CSS.