30 dub 2024;
Peter Pastierik

Podpora NSA

MSMT logotyp text RGB cz

Začátek šachové sezóny mládeže již tradičně patří mistrovství České republiky v rapid šachu. Tentokrát se hrálo od 8. do 9. září v Třešti u Jihlavy. Pořadatelem byl ale ŠK Spartak Ústí nad Labem.

Výsledky

Postupová kritéria jsou přísnější než u mistrovství Čech v klasickém šachu a na startu se tak schází opravdu jen ti nejlepší. Z našeho klubu si účast vybojovali Jára Kodet a jeho sestra Adrianka a s konkurencí se statečně poprali a rozhodně se v ní neztratili.

Každá kategorie hrála svůj samostatný turnaj na 9 kol, tempo hry bylo 20 minut+'5s/tah pro každého hráče.

Jára ve své kategorii do 12 let získal 5 bodů a že 42 účastníků obsadil výborné 17. místo. Adrianka vybojovala 4,5 bodů a skončila 14. (celkem 26 dívek). Blahopřejeme!

Z Karlovarského kraje si nejlépe vedla Míša Šedá, která v kategorii dívek do 12 let skončila dokonce na 7. místě.

Lukáš Zrůst byl v H10 na  37. místě, Honza Očenášek v H14 na 30. místě.