Podpora MŠMT

MSMT logotyp text RGB cz

Blanka bronzová na MČR, Adrianka 5.

Cascade

O víkendu vyvrcholily boje na Mistrovství ČR juniorek ve Špindlerově Mlýně a na Mistrovství Čech mládeže do 10 let.

Na Mistrovství ČR juniorek se hrálo poslední kolo v sobotu dopoledne. Blanka bohužel neodolala útoku soupeřky a prohrála. I to ale stačilo na zisk bronzové medaile v kategorii D20 a celkové  6. místo v turnaji! Na stříbra jí navíc chybělo jen lepší 4. pomocné hodnocení...

Blanka sehrála během turnaje řadu zajímavých partií a rozhodně bylo na co se dívat.

Adrianku čekala během soboty dvě kola a v neděli závěrečné 9. kolo. V sobotu už to vypadalo na opakování modelu "ráno prohra, odpoledne výhra", ale jedna nepozornost v odpolední partii znamenala, že jasně vyhraná partie skončila remízovou dámskou koncovkou. V posledním kole měla stále ještě šanci bojovat o medaili, při zaváhání všech soupeřek dokonce o zlatou. Partii ale po dlouhém boji prohrála a skončila tak mezi dívkami na 5. místě, v celém turnaji HD10 na 32. místě, tedy stále ještě 16 míst nad svým turnajovým nasazením.

Závěr se tedy ani na jednom místě nepovedl podle představ našich hráček, ale výsledné 3. a 5. místo je pořád skvělý výsledek!

Výsledky D20

Výsledky D10

Adrianka Most

Pátek:

Po výhře v předposledním kole je Blanka na 4. místě, 2. v rámci D20. V posledním kole jí čeká těžký souboj černými na 1. šachovnici s vedoucí hráčkou turnaje. Na 1. místo v D20 ztrácí stále půl bodu a zezadu se jí bude snažit dohnat dvojice hráček s bodovou ztrátou, ale zatím lepším pomocným hodnocením.

Adrianka pokračuje v sérii dopoledních proher a odpoledních výher a má po 6 kolech 3 body, což znamená průběžné 32. místo a 4. místo v kategorii dívek se stejným počtem bodů jako dívky na 1.-3.místě.

partie Blanka Slovak MCech

8. kolo Brunová – Novotná

Partie po divokém průběhu dospěla do této koncovky těžkých figur. Černá přibližně před 10 tahy špatně ustoupila králem a od té chvíle už nemohla zabránit prohře.

53. Dg6+ Kd7 54. Df7 Kd6 55. Vxe8 a poté co černé dojdou šachy 1-0

Most2

Most3

Čtvrtek:

Ve Špindlerově Mlýně je na Mistrovství ČR juniorek už odehráno 7 kol.

Blanka Brunová je zatím se ziskem 4,5 bodu na 5. místě, 2. v rámci D10, přičemž na 1. místo v této kategorii ztrácí půl bodu a na 3. místo má náskok také půl bodu. V posledních 2 kolech tak bude bojovat o medaili a titul mistryně ČR!

V Mostě na mistrovství Čech dívek do 10 let jsou odehrána zatím 4 kola. Adrianka Kodetová získala 2 body ze 4, vyhrála obě partie bílými figurami. Průběžně to znamená 29. místo, mezi dívkami je na 4. místě, resp. je jednou z 5 dívek, které mají 2 body. Boj o medaile – doufejme s naší účastí - se tak naplno rozhoří až v 2. polovině turnaje.