Raimund Leiner

Podpora NSA

MSMT logotyp text RGB cz

20180324 125909

Třetí a závěrečná část základní části krajského přeboru se hrála tuto sobotu za účasti 51 dětí v Chebu. V kategorii HD10 se na závěr na základě dvou nejlepších výsledků ze tří turnajů vyhlašovalo konečné pořadí v krajském přeboru, v ostatních kategoriích jen definitivně určil šest postupujících do finálového turnaje.

To, že někteří hráči už měli postup jistý a souběžné konání přijímaček nanečisto znamenal neúčast některých našich hráčů.

Největší radost nám tak udělala kategorie do 10 let, kde opět suverénně se ziskem 7 bodů ze 7 partií vyhrála Adrianka Kodetová. Nejobtížnější byla její partie s Kubou Očenáškem, ale i ta skončila, poté co se soupeřovo král prošel po celé šachovnici, matem. Druhý náš hráč v této kategorii Ondra Soukup měl také až do poslední kola šanci bojovat o medaile a nakonec z toho bylo pěkné 6. místo, na svém druhém turnaji prokázal další zlepšení.

V kategorii do 12 let se úplně podle jeho představ turnaj nepovedl Járovi Kodetovi, po dvou remízách přišla prohra v předposledním kole, což se mu povedlo napravit výhoru v kole posledním a konečných 5 bodů znamenalo 3. místo a zisk bronzové medaile. 16. a 19. místo se ziskem 2,5 a 1,5 bodu vybojovala Květa Bartošová a Ríša Němejc z kroužku na ZŠ Dukla. Kategorii vyhrála Míša Šedá z KŠ Tietz a dá se tak říct, že ve všech kategoriích, kde holky startovaly, tam kluky porazily.

V kategorii do 14 let zbyla nepopulární bramborová medaile na Šimona Pastierika, Šimon prohrál s druhým a třetím v pořadí a v posledním kole jen remizoval vyhranou pozici a tím dopomohl k vítězství Honzovi Kurčíkovi z Chodova. Marko Dellamária skončil se 2 body na 10. místě.

V nejstarší kategorii do 16 let zůstal při Jirkovo a Danovo nepřítomnosti sám Matyáš Matějka, začátek měl dobrý, když remizoval s pozdějším vítězem Honzou Očenáškem, ale nakonec se mu podařilo v konkurenci zkušenějších hráčů získat jen 1,5 bodu z 5 partií a obsadil 5. místo.

Kategorii dívek vyhrála díky svému 100 % zisku Adrianka Kodetová.

A jak to dopadlo v celkovém hodnocení KP po třech turnajích?

20180324 164557Krajským přeborníkem i krajskou přebornicí v kategorii H a D10 se stala Adrianka Kodetová, protože dva ze 3 turnajů vyhrála a v jednom byla na 2. místě. Z Chebu si tak odvezla celkem dva poháry, dvě medaile a čtyři diplomy.

2. skončil Kuba Očenášek a 3. Honza Váńa (oba KŠ Tietz). Náš Ondra Soukup obsadil 5. místo.

V kategorii do 12 let postupují z prvního a druhého místa naši hráči Jára Kodet a Péťa Špička a ve finálovém turnaji je doplní Míša Šedá, Kuba Červenka, Vojta Tegda a Míša Pech.

V kategorii do 14 let máme jednoho postupujícího, a to z 5. místa Šimona Pastierika. Finále kromě něj bude hrát Vašek Vojíř, Jindra Tegda, Honza Kurčík, Tomáš Wildhaber a Tomáš Orava.

V kategorii do 16 let si z našich hráčů postup vybojovali z 2. místa Jirka Beer a z 5, místa Dan Moura de Andrade, těsně utekl postup Matyášovi Matějkovi, který je tak 1. náhradník. Z 1. místa postupuje Kuba Kačírek a dále budou hrát Honza Očenášek, Adrian Kotlár a Jirka Ulč.

Finálový turnaj se bude hrát 12.-13.5. v Chodově.

Kompletní výsledky turnaje

Konečné pořadí po zákadní části KP mládeže (v kategoriích H12-16 vyznačeni postupující do finále)

Powered by Joomla!®. Valid XHTML and CSS.