Company Logo

Kalendář akcí

leden 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Přejeme k narozeninám

Žádné události

Partneři klubu

Untitled Document

Podpora města

 

   Šachový klub Karlovy Vary
   je podporován městem
   Karlovy Vary.

    

Podpora MŠMT

Untitled Document

MSMT logotyp text RGB cz

 

Kobylisy potvrdily roli favorita a Buštěhrad nám sebral 4 body

Naše extraligové družstvo mládeže odehrálo v sobotu v Praze 5. kolo soutěže proti Sokolu Kobylisy. Do favorita zápasu jsme se pustili pěkně zostra a zhruba po 2 hodinách jsme na 2. a 3. šachovnici u Jendy a Blanky směřovali k výhře. Ostatní 4 partie nevybočily z rámce rovnováhy. Během dalšího vývoje zápasu ale Kobylisy prokázaly, proč jsou stálým účastníkem extraligy.

Jako první dohrál a remizoval Matouš, a to v koncovce jezdce proti střelce při stejném počtu pěšců.

Blanka bohužel po přehrání a rozkladu soupeře, kdy už začala sklízet plody své vynikající nátlakové hry, neviděla závěrečnou kombinaci a pustila soupeře k protihře a zisku materiálu.

Jenda korektně obětoval figuru, ale pak nenašel v útoku na bezmocného soupeřovo krále nejlepší pokračování a dovolil mu překvapivý protiúder, po kterém se soupeři podařilo vyměnit dámy a realizovat materiální výhodu. 0,5-2,5

Standa se dostal do časové tísně a ve vyrovnané pozici odevzdal figuru. 0,5-3,5

Poté remizoval Péťa, celou partii se dobře bránil a odolával soupeřovo tlaku, postupně se mu podařilo velmi složitou pozici zjednodušit až do koncovky s věží a lehkou figurou, která skončila remízou. 1-4

Jirka hrál sicilku – Alapina, po zahájení mu zbyl izolovaný d pěšec, ale aktivní figurová hra, z které však bohužel nic nevytěžil a na onoho izolovaného pěšce partii prohrál.

Papírové předpoklady se tak nakonec naplnily a prohráli jsme 1:5.

 

Prvoligové B družstvo mělo v sobotu na programu zápasy 5. a 6. kola.

Dopoledne jsme hráli proti Buštěhradu A, favoritem byl soupeř. V zápase jsme sice dokonce vedli, poté co dal Péťa mat na poslední řadě, ale poté se začala projevovat kvalita soupeře a své partie prohráli Karča a Šimon a po čase se k nim bohužel přidali i Filip a Jára. Nepříznivý stav alespoň na konečných 2:4 snížil v hezké kombinační partii Dan.

 

V odpoledním zápase proti Buštěhradu B jsme naopak byli papírově silnější my. Brzy vyhrála Karin (mat ve 12. tahu), další výhru přidal po zisku figury a výměně dalších Šimon. Zbytečně rychlá a nepřesná hra dopomohla Járovou soupeři s postupným materiálním ziskům a výhře.

Dan naopak svého soupeře přehrál a zajistil nám tak 3. bod v zápase a jistotu neprohry.

Filip brzy ztratil pěšce, koncovku pak hrál sice dobře, ale prohře už zabránit nedokázal. Osud zápasu tak zůstal na Péťovi, Péťa se dlouho úspěšně bránil, a když už to vypadalo na remízu, soupeř přece jen využil Péťovo špatného času a pasivního postavení věže a dal mat v koncovce s dámou a věží na každé straně. Zápas tak skončil remízou 3:3. Remíza znamená, že jsme získali jen jeden bod, ale na druhou stranu náš soupeř v boji o sestup také. V průběžném pořadí jsme na 9. místě, na 11. a 12. místo máme náskok 4 bodů a na 10. místo 2 body a máme tak dobré šance na udržení. Soutěž je ale teprve těsně za polovinou a další důležité zápasy nás ještě čekají.

 

Naše nejrychlejší výhra:

partie 11 2017 Beranova

 

 

 

Beranová  - Mošovský

11. Dh5+ Ke7 12. Df7 mat 

 

 

 

 

 
Powered by Joomla!®. Valid XHTML and CSS.