Karlovy Vary.

Podpora MŠMT

MSMT logotyp text RGB cz

Blanka bojuje o medaili a postup na MS nebo ME

V Kovářské je už odehráno 8 kol a poslední kolo bude z našeho pohledu velmi napínavé: Blanka Brunová je v průběžném pořadí turnaje na 3. místě a na 2. v rámci kategorie D18.

Dvě její důležité výhry si můžete prohlédnout na konci tohoto článku.

V posledním kole Blanka hraje se Simonou Suchomelovou, již jistou vítězkou kategorie D20.Pokud Blanka vyhraje, skončí ve své kategorii nejhůře na 2. místě. V případě remízy skončí ve své kategorii nejhůře 3., ale s tím, že jedna z dívek, které by byly před ní, patří věkově ještě do D16, a proto by i tento výsledek pravděpodobně zajišťoval účast na mistrovství světa nebo Evropy.

Online přenos můžete sledovat zde

Pořadí na čele tabulky: (buchholz vč. soupeře v posledním kole)

8 18 Volaninová Šárka 1717 ŠK Světlá nad Sázavou D18 5 34

Jenda Špička má v Polofinále MČR juniorů po 8 kolech 3 body, což v tuto chvíli znamená 47. místo, 36. v rámci H18. Jenda odehrál velmi silný turnaj, o čemž svědčí zatím uhraný výkon 2032, a to, že všichni dosavadní soupeři měli výrazně vyšší elo – nejmenší rozdíly byly 118 a 160 bodů.

Výsledky

V Harrachově na mistrovství Čech kategorie H+D10 se začalo hrát až ve středu a je proto zatím odehráno jen 6 kol. Adrianka Kodetová získala zatím 2,5 bodu a je v průběžném pořadí na 45. místě ze 64 účastníků, 11. mezi dívkami.

Výsledky

partie 11 2017 MCR Brunova

Brunová - Laurincová, 4. kolo MČR

31.Jf6+ Kg7 32.Dh4 a černá se vzdala, matu na h7 může ještě zabránit, ale minimálně ztráta dámy a dalšího materiálu je nevyhnutelná, např. 32.-Sd6 33.Dh7+ Kf8 34.Dg8+ Ke7 35.Jd5+ Ke6

1–0

partie 11 2017 2 MCR Brunova

Vlková – Brunová, 8. kolo MČR

34- Db6+ 35.Kh1 Df2 36.Vg1 Vxb2 37.Vg2 Dh4+ a bílý nezabrání matu a/nebo postavení dámy 0-1

Powered by Joomla!®. Valid XHTML and CSS.