Company Logo

Kalendář akcí

červen 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Nejbližší události

Žádné události

Přejeme k narozeninám

27 čen 2018
Jan Smrčka

Partneři klubu

Untitled Document

Podpora města

 

   Šachový klub Karlovy Vary
   je podporován městem
   Karlovy Vary.

    

Podpora MŠMT

Untitled Document

MSMT logotyp text RGB cz

 

Jak bylo v Minsku?

adri a jara MS

 

Jak už bylo zmíněno v jednom z předchozích článků, Jára a Adrianka Kodetovi se zúčastnili ve dnech 2. - 4. 6. 2017 Mistrovství světa kadetů v rapid šachu a v bleskové hře v kategoriích chlapců a dívek do 8, 10 a 12 let.

Mistrovství se hrálo v hlavním městě Běloruska Minsku a naši hráči si z něj přivezli spoustu nezapomenutelných zážitků a na památku také účastnický list a tričko mistrovství s českou vlajkou a svým jménem.

Minsk sal

 

Naše malá výprava na místo a zpět cestovala nočním vlakem přes Varšavu, na místě pak pořadatelé zajišťovali transfer z nádraží do hotelu. Hotel byl od místa konání vzdálený přibližně 500 m, hrálo se v Paláci sportů neboli sportovní hale. Na stejném místě se ve stejnou dobu hrálo i ME mužů včetně českých reprezentantů v čele s Davidem Navarou.

Před prvním kolem turnaje v rapidu proběhlo slavnostní zahájení, kterého se zúčastnil i víceprezident FIDE a prezident španělské šachové federace Javier Ochoa.

 

Turnaj v rapid šachu byl rozdělen do dvou dnů, hrálo se tempem hry 2x10 minut + 5s/tah. Celkem se zúčastnilo 626 mladých hráčů z 24 zemí.

Jára předvedl velmi dobrý výkon a všechny nás příjemně překvapil, když v těžké konkurenci kategorie H10 se mu z 9 partií podařilo získat 5,5 bodu a obsadil výborné 42. místo ze 182 účastníků. Ze 4 českých reprezentantů v této kategorii byl nejlepší a ze všech českých účastníků druhý nejlepší. Během turnaje potkal soupeře z Ruska, Běloruska, Kazachstánu, Vietnamu a Iránu.

Adrianka získala v kategorii D8 3 body a obsadila 48. ze 64 účastnic, potkala soupeřky z Ruska, Běloruska a Anglie.

Výsledky D8

Výsledky H10

V neděli se pak hrálo MS v bleskovém šachu, tempo hry bylo 2x5 minut + 2s/tah. Hrálo celkem 532 hráčů z 25 zemí.

Lépe se opět dařilo Járovi, vybojoval 4 body a obsadil 87. místo ze 147 účastníků. Adrianka získala opět 3 body a skončila na 40. místě ze 49 účastnic. V tomto turnaji se hodně projevilo to, že takto rychlé partie u nás děti nehrávají (což je jinak dobře) a Adrianka se dvakrát neubránila zahrání nemožného tahu.Minsk Adri

Výsledky D8

Výsledky H10

Trenéři a rodiče museli během partií sedět v hledišti. Proti zvyklostem na českých turnajích hráči po skončení partie museli zůstávat u partie, dokud nepřišel rozhodčí a oba hráči nepotvrdili výsledek partie. Dbalo se na dodržování pravidel – prohrával už první nemožný tahů; když hráč došel pěšcem na poslední řadu a kvůli časové tísni si nepostavil žádný kámen a zmáčkl hodiny, prohrál také kontumačně; obrácená věž je opravdu pořád věž a ne dáma apod.

Kromě turnajů zbyl čas i na prohlídku města (Minsk má necelé dva miliony obyvatel), Muzea druhé světové války apod. Pro Čechy je v Bělorusku levně – některé ceny jsou zde až několikanásobně nižší.

Minsk má pořadatelství tohoto mistrovství přidělené i pro následující dva roky a Jára s Adriankou by jeli hned znovu J

 

Minsk0Čeští reprezentanti v H10 Kodet, Kaňák, Fizer

Minsk1 Jára a Adrianka před Palácem sportu

Minsk2

 Minsk

Minsk3

 

Minsk4

 

Minsk5 

 

Minsk6

 

 

 

 
Powered by Joomla!®. Valid XHTML and CSS.