Company Logo

Kalendář akcí

září 2017
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Nejbližší události

30 zář 2017
Karlovarský čtyřlístek
07 říj 2017
Extraliga a 1. liga mládeže
08 říj 2017
Extraliga a 1. liga mládeže
15 říj 2017
2. liga a KP2

Přejeme k narozeninám

Žádné události

Partneři klubu

Untitled Document

Podpora města

 

   Šachový klub Karlovy Vary
   je podporován městem
   Karlovy Vary.

    

Finále KP mládeže: 3 zlaté a 1 bronz


 

Finále se hrálo o víkendu 13. a 14.5. v DDM v Karlových Varech a v každé z kategorií H16, H14 a H12 se ho zúčastnilo šest nejlepších hráčů z kvalifikačních turnajů v Teplé, Novém Sedle a Chebu.

 

 

 dscn4210

 

 

 

 

 

 

Ti nejlepší z kraje – účastníci finále krajského přeboru

 

 

Na domácí půdě se nám dařilo - hráčům našeho klubu se podařilo vybojovat mistrovské tituly ve všech třech kategoriích – Péťa Špička vyhrál kategorii H12, Dan Moura de Andrade kategorii H14 a Péťa Špreňar kategorii H16.

Petr Špreňar ztratil dvě remízy, jednu v dlouhé partii a koncovce různobarevných střelců s klubovým kolegou Jirkou Beerem a druhou s Kubou Kůsou v posledním kole, kdy mu tato remíza stačila k vítězství v turnaji (se stejným počtem bodů jako 2. Standa Srba, ale s výhrou ve vzájemné partii). Dan Moura vyhrál s 1,5 bodovým náskokem a vítězství tak měl jisté již kolo před koncem. V kategorii H12 rozhodovalo až poslední kolo, v kterém Péťovi Špičkovi stačila k výhře v turnaji remíza a tu také v lepší pozici přijal.

Medailovou sbírku doplnil Jára Kodet, který obsadil 3. místo v kategorii H12, když získal stejný počet bodů jako 2. v pořadí, ale měl horší pomocné hodnocení.

Všichni jmenovaní plus Jirka Beer, který skončil v kategorii H14 na 4. místě, postupují na mistrovství Čech. Šimon Pastierik a Matyáš Matějka skončili na ve svých kategoriích (H14 a H16) na 6. místě.

 

krajsti prebornici

Naši 3 krajští přeborníci – losují o pořadí při výběru cen

 

 

 

 

 

 

 

 

dscn4218

 

 

Kategorie H16: 1. Petr Špreňar (ŠK Karlovy Vary), 2. Stanislav Srba (Spartak Chodov), 3. Jakub Kůsa (KŠ Tietz)

 

 

 

 

 

dscn4214

 

 

 

Kategorie H14: 1. Daniel Moura de Andrade (ŠK Karlovy Vary), 2. Jiří Ulč (Spartak Chodov), 3. Jan Kurčík (Spartak Chodov)

 

 

 

 

 

dscn4211

 

 

 

Kategorie H12: 1. Petr Špička (ŠK Karlovy Vary), 2. Jan Očenášek (KŠ Tietz), 3. Jaromír Kodet (ŠK Karlovy Vary)

 

Fotografie z finále byly přidány do fotogalerie:

http://sachykv.cz/index.php/fotogalerie/krajske-turnaje-mladeze-2017

 

Kategorie H16                    
                     
Poř. Jméno Rtg Klub/Místo 1 2 3 4 5 6 Body PH 1  
1 Špreňar Petr 1981 ŠK Karlovy Vary 1 ½ ½ 1 1 4 8,5  
2 Srba Stanislav 1954 ŠK Spartak Chodov 0 1 1 1 1 4 7  
3 Kůsa Jakub 1804 Karlovarský šachklub Tietz ½ 0 1 + 1 3,5 7  
4 Beer Jiří 1460 ŠK Karlovy Vary ½ 0 0 + 1 2,5 4  
5 Kotlár Adrian 1000 ZŠ Oloví 0 0 - - 1 1 0  
6 Matějka Matyáš 1000 ŠK Karlovy Vary 0 0 0 0 0 0 0  
                         
                         
Kategorie H14                    
                         
Poř. Jméno Rtg Klub/Místo 1 2 3 4 5 6 Body PH 1  
1 Moura de Andrade Daniel 1399 ŠK Karlovy Vary ½ 1 1 1 1 4,5 9  
2 Ulč Jiří 1335 ŠK Spartak Chodov ½ 0 ½ 1 1 3 6,25  
3 Kurčík Jan 1128 ŠK Spartak Chodov 0 1 0 1 ½ 2,5 5,5  
4 Tegda Jindřich 1228 Karlovarský šachklub Tietz 0 ½ 1 0 ½ 2 4,5  
5 Kačírek Jakub 1599 TJ Sokol Teplá 0 0 0 1 1 2 3  
6 Pastierik Šimon 1161 ŠK Karlovy Vary 0 0 ½ ½ 0 1 2,25  
                         
                         
Kategorie H12                    
                         
Poř. Jméno Rtg Klub/Místo 1 2 3 4 5 6 Body PH 1  
1 Špička Petr 1142 ŠK Karlovy Vary ½ 1 ½ 1 1 4 8,5  
2 Očenášek Jan 1444 Karlovarský šachklub Tietz ½ ½ 1 1 ½ 3,5 7,25  
3 Kodet Jaromír 1454 ŠK Karlovy Vary 0 ½ 1 1 1 3,5 5,75  
4 Wildhaber Tomáš 1250 ŠK Spartak Chodov ½ 0 0 ½ ½ 1,5 3,25  
5 Červenka Jakub 1311 ŠK Spartak Chodov 0 0 0 ½ 1 1,5 1,75  
6 Šedá Michaela 1102 Karlovarský šachklub Tietz 0 ½ 0 ½ 0 1 2,5  
                         
Pomocné hodnocení1: Sonneborn-Berger-Tie-Break                

 

Postup na podzimní mistrovství Čech v kategorii H16 mají Petr Špreňar (přímý postup), Stanislav Srba, Jiří Beer, v kategorii H14 Jakub Kůsa (přímý postup), Daniel Moura de Andrade, Jiří Ulč, v kategorii H12 Petr Špička (přímý postup), Jan Očenášek, Jaromír Kodet, Tomáš Wildhaber.

 

Výsledky na chess-results

 

 

 




Powered by Joomla!®. Valid XHTML and CSS.