30 dub 2024;
Peter Pastierik

Podpora NSA

MSMT logotyp text RGB cz

Mistrovství ČR mládeže se hraje již posedmé za sebou na druhém konci republiky v Koutech nad Desnou v Jeseníkách. Zatímco jinde už asi vládne jaro, tady jsme ještě trochu pozadu. Samotný hotel Dlouhé stráně je v nadmořské výšce cca 570 m.n.m., kde už sníh není, ale na okolních kopcích jeho stále dost (i když asi každým dnem ubývá) a lyžuje se. V první polovině turnaje bylo krásné slunečné počasí, teď se zatáhlo a ochladilo, asi aby to šachisty nerušilo :-)

Naše dívčí duo 2B je shodně nasazené jako 8. V kategorii do 16 let mají první 4 nasazené hráčky elo nad 1900. Ve dvanáctkách mají dvě hráčky elo nad 1500.

Blanka Brunová hraje kategorii dívek do 16 let. Po 6 kolech je se 3 body na 8. místě. Karin Beranová měla po 6 kolech 2 body a byla na 18. místě, dnešní výhrou si v pořadí určitě polepší. Turnaj je náročný, soupeřky nedávají nic zadarmo a (skoro) každou chybu a nepřesnost trestají.

Kromě dvou našich hráček se mistrovských soutěží z našeho kraje účastní ještě Lenka Gárská, která měla v D12 po 6 kolech 3 body a byla 10. a Standa Srba, který je v H14 s 0,5 bodu na 24. místě.

V doprovodném turnaji se po 6 kolech držel Tomáš Lorenc na 3. místě se 4,5 bodu, dnes hrál na první šachovnici s prvním nasazeným Kislinskym. Ruda Hlaváč byl se 3 body na 22. místě.

Powered by Joomla!®. Valid XHTML and CSS.