30 dub 2024;
Peter Pastierik

Podpora NSA

MSMT logotyp text RGB cz

Vše vypuklo v pátek po 16. hodině.  Po úvodnim přivítání proběhlo rozdělení do družstev a rozlosováni rapid turnaje. Následovala úvodní přednáška a scénky na téma Psychologicky boj a jak se chovat při partii.

Ještě před večeří bylo sehráno 1.kolo rapid turnaje.K večeři byla květáková polévka a španělský ptáček s knedlíkama.

Po večeři byla šachová přednáska, u silnější skupiny na téma pěšcové koncovky, slabší skupina na téma útok s obětí na h7.

Od 20 hodin začala pro většinu účastníků nejzajímavější část programu, a to turnaj v holanďanech.V něm zvítězila dvojice Frai-Beranová před dvojicí Špička-Krejnický a Ňorba-Srba. Ve 22 hodin šli všichni pochopitelně spát.

Sobotu jsme zahájili rozcvičkou. Hned po snídani byla další šachová přednáška. Pak jsme vyrazili na hřiště na sportovní víceboj. V něm těsně zvítězilli Ninjové v pyžamu před Cvoky a 3. bylo družstvo Pařmenů.

Po obědě (bramboračka a špagety) a krátkém poledním Ne/klidu pokračoval turnaj v rapid šachu a skončila jeho základní část. Do bojů o 1.-4. místo postoupili Jenda Špička, Karin Beranová, Standa Srba a Patrik Frai. O 5.-8. místo budou bojovat Arťom Ňorba, Vojta Vincíbr, Martin Krejnický a Kuba Kůsa. Na ostatní čeká boj o 9.- 13. místo.

Dalším bodem programu byl fotbalový turnaj. No rozdíl od pátečního večera, kdy se v chatě topilo, aby nebyla zima, teď všechny až moc hřálo sluníčko.

Turnaj vyhrálo suverénně družstvo Ninjové v pyžamu se skore 8:2, na 2. místě byli Cvoci a 3. Pařmeni.

N

ešachový program pak opět vystřídal šachový, a to tzv. debl neboli turnaj dvojic. Složení dvojic bylo shodné jako při turnaji v holanďanech.

Vyhrála dvojice Norba-Srba na lepší pomocné hodnocení před dvojicí Spička-Krejnický, na 3. místě skončila dvojice Frai-Beranová.

Po večeři (masová směs s rýží) nás čekala ještě jedna šachová disciplína - řešitelská soutěž. V základní části se řešilo 12 úloh, podle nich se setavilo pořadí pro následné play-off. Už v 1. kole vypadli někteří favoriti a do finále postoupila čtveřice Norba, Srba, Beranová, Krejnický. Z nich se nakonec z vítězství radoval Arťom Ňorba, druhá byla Karin Beranová a 3. Standa Srba.

A pak už přišel na řadu táborák, kytara a opékání buřtů.

Když se setmělo, vyrazili jsme na noční hru nalouku u lesa.

Nedělní program jsme zahájili další přednáškou. Po ní následovala poslední 2 kola turnaje v rapid šachu, kdy se nejprve utkali 1. ze skupiny A s 2. ze skupiny B, 1. ze skupiny B s 2. ze skupiny A, 3. ze skupiny A se 4. ze skupiny B atd. a poté  v posledním kole vítězové a poražení těchto partií. Do finálového boje o 1. místo postoupila dvojice Špička (po remíze a výhře v doplňkové v bleskové partii s Fraiem) a Srba (porazil Beranovou), jejich vzájemná partie skončila remízou a rozhodovala tak opět doplňková partie na 6 minut proti 5, ve které zvítězil Standa Srba. Konečné pořadí

v turnaji: 1. Srba, 2. Špička, 3. Frai, 4. Beranová, 5. Ňorba atd.

Následoval turnaj družstev ve stolním tenisu - každé družstvo postavilo 2 své členy do dvouher a zbylé dva členy do čtyřhry.

Po obědě pak již přišlo vyvrcholení celého víkendu - hledání pokladů. Ano, množné číslo je správně, protože poklady byly hned tři. K nalezení místa jejich úkrytu musela družstva sestavit z jednotlivých dílků šachové diagramy a vyřešit je. Časovou výhodu na začátku dostalo družstvo, která za celý víkend nasbíralo nejvíce bodů, a to Ninjové v pyžamu. I v hledání  pokladu si vedli nejlépe a družstvo ve složení Ňorba, Srba, Uxa a Kůsa se tak stalo zaslouženým vítězem celotáborové hry.  Na 2. místě skončili Cvoci a 3. byli Pařmeni.

Tím končí letošní zápisky a všichni se těšíme za rok zase na viděnou!

Powered by Joomla!®. Valid XHTML and CSS.