20220611 142910

Letošní Mistrovství České republiky družstev mladších žáků se hrálo od 10. do 12. června v jihlavském EA Business Hotelu. Právo účasti v turnaji má jen 28 nejlepších družstev, která si postup vybojují v krajských přeborech. A protože přebor Karlovarského kraje jsme vyhráli, mohli jsme se do Jihlavy vydat i my.

Turnaj pořádal Pražský šachový svaz. Hrálo se na 9 kol, rapidovým tempem 2x25 minut + 10s/tah. V pátek byla na programu první dvě kola, v sobotu 5 kol a v neděli poslední dvě. Hrají 6 členná družstva, věková hranice byla ročník narození 2010 a mladší s povinnou dívkou a hráčem ročník marození 2013 a mladší.

Předem bylo jasné, že naše ambice nemohou být příliš vysoké a jedeme si turnaj především užít a získat nové zkušenosti. Když ale krátce před turnajem onemocněla Dianka i náhradník George, bylo zřejmé, že náš boj jen v pěti hráčích bude ještě mnohem těžší. Družstvo se s ním ale vyrovnalo dobře, zabojovalo a podařilo se nám získat dvě cenná vítězství a obsadit se ziskem 6 bodů 26. místo, nasazení jsme byli 27. Turnaj vyhrál ŠK Staré Město.

Konečné pořadi

A jak to vše probíhalo?

1kolo 1

1. kolo: ŠK Karlovy Vary - KŠ Říčany 0,5:5,5

Těžký soupeř na úvod, ale získáváme alespoň první půlbod.

2kolo 2

2. kolo: ŠK Karlovy Vary - Šachy Štěpán 1,5:4,5

a na obrázku zachycen náš první mat

IMG 20220610 WA0008

Večerní aktivní odpočinek :-)

3kolo 2  4kolo 2

3. kolo: ŠK Karlovy Vary - Gambit Jihlava 1:5 a 4. kolo: ŠK Karlovy Vary - Šachová akademie VŠTE České Budějovice 2:4 - prohráváme, ale naše skóre se zlepšuje a proti Budějovicím nám chybělo už opravdu jen málo.

IMG 20220611 WA0018

Podvečerní návštěva jihlavského podzemí.

IMG 20220612 WA0001

8. kolo: ŠK Karlovy Vary - ŠK Staré Město B 3,5:2,5

Neděle ráno a naše 2. vítězství.

IMG 20220612 WA0002

Poslední 9. kolo a prohra na závěr: ŠK Karlovy Vary - Šachový spolek Železné hory 1:5

A pak už následovalo slavnostní vyhlášení, ze kterého si každý odnesl drobnou cenu.

Výsledky našich hráčů: Červinka 4 body, Ugrenovich 2 body, Grosser 4 body, Jargalsaikhan 1 bod, Zhivak 4 body, bez 6. šachovnice.