druzstvo Hroznetin2

Po řadě let, kdy se krajský přebor družstev v rapidu hrál jen v komorní atmosféře, se letošní ročník povedl. Pořadatelé z TJ Olympie Hroznětín v čele s Tomášem Ornetem přivítali v Městském kulturním centru v Hroznětíně 10 družstev.

Pro všechny bylo připraveno zdarma bohaté občerstvení – kuřecí kebab, chlebíčky, nápoje a studené obložené mísy. Hlavním programem ale byl 9 kolový turnaj hraný tempem 2x12 minut +5s/tah.

Naše družstvo ve složení Tomáš Lorenc, Jenda Špička, Standa Srba a Věra Lorencová za celou soutěž neztratilo ani jeden zápasový bod a přesvědčivě tak s 9 bodovým náskokem vyhrálo, nejzajímavější byly zápasy proti Baníku Habartov a Globalu Sokolov.

Celkové pořadí:

1. ŠK Karlovy Vary      27 bodů, skóre 30,5 bodu

2. ŠK Global Sokolov  18 bodů, skóre 24,5 bodu

3. TJ Baník Habartov  18 bodů, skóre 22,5 bodu

atd.

Družstva na prvních třech místech si vybojovala postup na Mistrovství České republiky, které se bude hrát 14.-15.9. v Teplicích. Loni se nám v Teplicích líbilo, tak snad vyrazíme i letos.

Výsledky jednotlivců z našeho týmu: Lorenc 6,5 bodu z 9, Špička 8,5 bodu (vítěz 2. šachovnice), Srba 7 bodů, Lorencová 8,5 bodu (vítěz 4. šachovnice)