chebske vanocni trhy 2023 foto c martin stolar 8

Týden po krajském pořeboru pořádal ŠK Valdštejn Cheb další turnaj, a to tradiční vánoční.

Turnaj si nenechalo ujít 31 mladých nadšených šachistů a šachistek a mezi nimi i 12 hráčů z našeho klubu. Škoda, že chyběli zástupci dalších klubů, ale turnajů bylo v tomto období hodně a dalších předvánočních akcí také.

Osm starších hrálo turnaj systémem každý s každým a ze svého prvního turnajového vítězství se radoval náš hráč Vojta Koten, když získal 6 bodů a prohrál jen s Martinem Stehlíkem. Toho z boje o 1. místo vyřadila remíza v posledním kole a s 5,5 body obsadil 2. místo. Dan Anokhin skončil 4., Láďa Nykl 5. a Ddan Matějíček 7.

Turnaj mladších žáků vyhrál domácí Daniel Vo, z našeho klubu si nejlépe vedl Filip Pokorný, který obsadil s 5 body 4. místo a opět, stejně jako před týdnem, mu těsně unikla medaile. Hned za ním, 5., byl Jirka Hamous, 8. Oliver Dixon, 9. Adam Elhawary, 10. Mykhailo Szozanszki, 13 Xavier Klinger, a 15. Valerii Zyma.

Všichni si určitě užili místní vánoční atmosféru a mohli odjíždět domů spokojení a dobř naladění na vánoční svátky.