IMG 0083

Letošní turnaj byl dramatický a bojovný až do samotného závěru, protože v posledním kole na prvních třech šachovnicích bojovali tři průběžně vedoucí hráči proti třem hráčům ztrácejícím na ně jeden bod.

IM Sebastian Plischki a IM Richard Biolek své partie vyhráli a v turnaji tak shodně skončili se 7 body. Zásluhou o půl bodu lepšího pomocného hodnocení se z vítězství může radovat IM Sebastian Plischki z Německa, IM Richard Biolek skončil na 2. místě. Petr Kapusta, před posledním kolem 1., svou partii s FM Milošem Kozákem prohrál, což znamenal pád na 4. místo a 3. místo právě pro Miloše Kozáka (oba po 6 bodech). Na 5.-7. místě skončili další titulovaní hráči Evgenij Piankov z Ukrajiny, Andras Meszaros z Maďarska a Leonid Nikolaev z Ukrajiny.

Přeborníkem Karlovarského kraje se stal teprve 14 letý talent Petr Špreňar z pořadatelského ŠK Karlovy Vary, který se po celou dobu držel v popředí turnaje a až prohra v posledním kole s vítězem turnaje ho odsunula na konečné 11. místo. Druhý v krajském přeboru skončil Tomáš Lorenc a třetí Jiří Krejčík. Krajskou přebornicí v kategorii žen se stala Věra Lorencová, přeborníkem kategorie H18 Petr Špreňar a přeborníkem kategorie H20 Blanka Brunová. Postup na polofinále MČR H18+H20 si vybojovali druhý v H18 Jan Špička.

Děkujeme všem hráčům za účast a fair play přístup a doufáme, že se s řadou z vás potkáme opět za rok na příštím ročníku Openu Karlovy Vary. Také děkujeme panu rozhodčímu Petrovi Grussovi za bezproblémové řízení turnaje.