Company Logo

Kalendář akcí

červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Nejbližší události

Žádné události

Přejeme k narozeninám

18 čec 2020
Miroslav Wimmer

Partneři klubu

Untitled Document

Podpora města

 

   Šachový klub Karlovy Vary
   je podporován městem
   Karlovy Vary.

    

Podpora MŠMT

Untitled Document

MSMT logotyp text RGB cz

 

Vítězné loučení s Křížíkovkou

Poslední zápas v hrací místnosti v dětské lázeňské léčebně před stěhováním na další post sehrálo Béčko se Spartakem Chodov. Po dvou nehodách v předchozích kolech jsme tentokrát nastoupili v nejsilnější sestavě, ale průběh zápasu se dramatičností nelišil od těch minulých s jedním podstatným rozdílem, kterým byl vítězný konec.

Po nezdarech v prvních dvou kolech nejdříve dospěchal do remizového přístavu Venca Klíma. Bezpečná hra není v povaze Míry Veselovského, ale tentokrát to přehnal. Možná jeho myšlenky bloudily k jeho nemocnému psu, každopádně po materiálových ztrátách brzy vzdal. Podivnou partii hrál Áda Pospíšil - zatímco jeho král zběsile pochodoval do centra šachovnice, dámské křídlo nehybně zůstávalo v základní pozici. Jeho soupeř naštěstí partii nezvládal, Áda se zkonzolidoval, loupil pěšce a přešel do vyhrané koncovky. Další bod připojil na 1. šachovnici Tomáš Lorenc, když přehrál Radicse. Na 6. šachovnici prokázal Adrián Kotlár, že z něho roste velice silný hráč. Po nečekané oběti střelce na h7 získal silný tlak s matovými hrozbami, které černý odvracel za cenu dalších ztrát až už to nakonec nešlo. Pěknou partii sehrál Jirka Lusk a přinutil soupeře vzdát před materiálovými ztrátami. Poslední dvě partie se hrály na 2. a 3. šachovnici. Zatímco Věra Lorencová po překonání časové kontroly přešla do koncovky věže a střelce s výhodou, Bohouš Vaněk s vypětím všech sil odolával tlaku soupeře. Podařilo se mu vhodně vyměňovat figury a přejít do dámské koncovky sice s dvěma pěšci méně, ale v pozici, která soupeři neumožňovala je realizovat - remis. Zároveň uzavřela remis i Věra, neboť to znamenalo konečné vítězství.

Tím jsme se rozloučili s místností, kde se sehrálo množství partií v soutěžích družstev včetně několika vekých Open turnajů.

 

1 Lorenc Tomáš - Radics Robert 1-0

2 Lorencová Věra - Sokol Boris 1/2

3 Vaněk Bohuslav - Frai Patrik 1/2

4 Lusk Jiří - Stuška Přemysl 1-0

5 Klíma Václav - Vávra David 1/2

6 Košek Lubomír - Kotlár Adrian 0-1

7 Veselovský Miroslav - Ulč Jiří 0-1

8 Pospíšil Adolf - Červenka Jakub 1-0
Powered by Joomla!®. Valid XHTML and CSS.