Company Logo

Kalendář akcí

leden 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Nejbližší události

20 led 2018
Extraliga a 1. liga mládeže
28 led 2018
2. liga
29 led 2018
Zimní olympiáda mládeže 29.1.-1.2.
01 úno 2018
1.-3.2. Zimní soustředění mládeže

Přejeme k narozeninám

15 led 2018
Blanka Brunová

Partneři klubu

Untitled Document

Podpora města

 

   Šachový klub Karlovy Vary
   je podporován městem
   Karlovy Vary.

    

Podpora MŠMT

Untitled Document

MSMT logotyp text RGB cz

 

Dvě těsné zápasové výhry

Zápas našeho A družstva v Habartově nepatřil mírně řečeno zrovna mezi nejvydařenější, ale o to je cennější, že se nám nakonec podařilo nejtěsnějším rozdílem zvítězit.

Jako první dohrál partii Raimund Leiner, který se v jednoznačně vyhrané pozici nechal nachytat na poslední soupeřovo špek a s věží méně se musel vzdát. Zatímco venku začalo sněžit, některé okolní partie jakoby po této prohře také zahalila mlha. Nepříznivý stav znamenal zároveň nabídky remíz našich soupeřů, které jsme odmítali, jen partie Míry Eliáše na 2. šachovnici skončila ve vyrovnané pozici remízou.

Skóre se pak otáčelo ze strany na stranu – po naší výhře vždy přišla následně další naše prohra: Míra Fuksa získal pěšce a v koncovce soupeře přehrál, Peter Pastierik prohrál nadějnou koncovku těžkých figur (mlha 2). Soupeř Tomáše Lorence se špatně zorientoval ve složité pozici, sebral otráveného pěšce, což mělo za následek výměnu dvou figur za věž a rychlý konec partie, Věra Lorencová prohrála na čas v remízové pozici hrané původně na výhru (mlha 3). Jarda Zbořil naštěstí bez problémů uplatnil pěšce víc a stav zápasu tak byl 3,5-3,5.

Vítězství v zápase nám zachránil Standa Srba, partii dohrával s vteřinami na hodinách, ale podařilo se mu uplatnit pěšce navíc ve věžové koncovce.

 

Céčko nastoupilo v Chebu v hodně omlazené sestavě a proti mladému družstvu Chebu slavilo úspěch – zvítězilo 3:2. Svojí první výhru v zápase družstev dospělých vybojovala 8 letá Adrianka Kodetová, další dva body přidali Péťa Špička a Jarda Kodet. Nejdéle se hrála partie na 1. šachovnici, kde ale nejstarší hráč naší sestavy na 1. šachovnici prohrál proti mladšímu hráči našeho klubu :-)

  

Baník Habartov A 3,5 – 4,5 ŠK Karlovy Vary A       
Dub Miroslav 1940 0 - 1 Lorenc Tomáš         2225
Hlaváč František 1926 1/2 - 1/2 Eliáš Miroslav                2061
Pittermann Jan 1823 0 - 1 Srba Stanislav 1731
Wiedermann Jan 1854 0 - 1 Zbořil Jaroslav 1953
Hrůza Miroslav 1740 1 - 0 Lorencová Věra 1883
Vachulka Miloslav 1778 0 - 1 Fuksa MIroslav 1920
Doležálek Čestmír 1702 1 - 0 Leiner Raimund 1960
Kasal Radek 1664 1 - 0 Pastierik Peter 1834

 

  

ŠK Valdštejn Cheb C 2 – 3 ŠK Karlovy Vary C
Beer Jiří 1587 1 - 0 Pospíšil Adolf                    1674
Pulec Lukáš 1180 0 - 1 Kodet Jaroslav 1274
Pelech Ondřej 1334 1 - 0 Kodet Jaromír 1447
Macht Dominik 1096 0 - 1 Špička Petr 1207
Stehlík Martin 1000 0 - 1 Kodetová Adriana 1070

 

 

 

 

 

 




Powered by Joomla!®. Valid XHTML and CSS.